V květnu 2018 vyjde kniha Třetí rodič, která bude plná užitečných informací, osobních zkušeností a tipů pro třetí rodiče. Chcete-li být o knize včas informováni, vyplňte tento formulář. Jako bonus dostanete FILM o třetím rodičovství ZDARMA.
CO BY NEVLASTNÍ TÁTOVÉ DĚLAT NEMĚLI
O nevlastních matkách se mluví mnohem více než o nevlastních otcích. A přesto, oni to mají v něčem náročnější, protože nevlastní děti s nimi žijí každý den a jen občas si na víkend odskočí k vlastnímu tatínkovi. Myslíme i na Vás, tátové, a právě pro Vás jsme přeložili tento článek!
VÁNOCE V PATCHWORKOVÉ RODINĚ – VELKÁ VÝZVA
Období Vánoc bývá náročné téměř za každých okolností, pokud ale žijete v komponované rodině, počítejte rovnou s dvojnásobnou porcí stresujících faktorů. Více lidí, více naprosto odlišných představ, více navzájem se neshodujících plánů. A to vše najednou.
PROČ MĚ JEHO EX NESNÁŠÍ
A máme tady jedno velmi citlivé téma. Vztah mezi současnou a minulou partnerkou (mámou partnerových dětí). Emoce jsou u znamínka mínus, komunikace na bodu mrazu a k tomu ty nenávistné pohledy na společných akcích. Náš článek Vám pomůže lépe situaci porozumět a také se s ní vyrovnat.
JAK SE NECÍTIT JAKO OUTSIDER VE SVÉ VLASTNÍ RODINĚ
Domov by měl být místem, kde se cítíme bezpečně, kde se můžeme uvolnit, odpočinout si. Je to však dost těžké, když se cítíte ve svém domově jako cizinec, jako někdo navíc, koho ostatní ignorují, případně jako někdo, kdo se občas hodí na výpomoc, k tomu všemu bez ustání obklopeni vyčerpávající energií partnerových dětí…
JAK SE NAUČIT MÍT RÁD/A SVÉ NEVLASTNÍ DĚTI
Biologická vazba mezi rodiči a dětmi umožňuje rodičům, aby své děti bezmezně milovali, ať jsou sebevíc nesnesitelné. Nevlastní rodiče ale tuto schopnost většinou nemají a pak mnohdy sami v sobě bojují s pocitem, že své nevlastní děti nemají rádi.
DEN MATEK (VLASTNÍCH I/NEBO NEVLASTNÍCH?)
Je něco, co mají společné maminky vlastní i nevlastní – nikdo jiný si nedovede představit a skutečně ocenit, co všechno pro své rodiny každý den dělají. Každá máma si tedy jistě zaslouží prožít Den matek. Jak to ale udělat, aby se nikdo necítil zraněný či ukřivděný?
PROČ JE PRO NEVLASTNÍ RODIČE TAK DŮLEŽITÉ, ABY VĚNOVALI DOSTATEK PÉČE SAMI SOBĚ
V novém článku se dočtete o tom, jak je důležité, abyste se coby třetí rodič nepřestali věnovat sami sobě. Jak na to?
MÁMA VLASTNÍ A NEVLASTNÍ
Jedním z nejcitlivějších témat v komponovaných rodinách je právě vztah mezi současnou a bývalou partnerkou (partnerem). Často bývá téměř tabuizován. O tom, jaké obavy a pocity mohou mít původní partneři, píšeme v novém článku.
SYNDROM VYHOŘENÍ U NEVLASTNÍHO RODIČE
O syndromu vyhoření se dnes mluví často. Ale v souvislosti s nevlastním rodičovstvím o něm zatím nemluví nikdo. Může potkat i Vás? Jak se projevuje a co dělat, abychom se s ním nikdy nesetkali? To se dočtete v nově přeloženém článku.
PROČ JE TĚŽŠÍ BÝT TŘETÍM RODIČEM NEŽ „OBYČEJNOU“ MÁMOU