V květnu 2018 vyjde kniha Třetí rodič, která bude plná užitečných informací, osobních zkušeností a tipů pro třetí rodiče. Chcete-li být o knize včas informováni, vyplňte tento formulář. Jako bonus dostanete FILM o třetím rodičovství ZDARMA.

CO BY NEVLASTNÍ TÁTOVÉ DĚLAT NEMĚLI

O nevlastních matkách se mluví mnohem více než o nevlastních otcích. A přesto, oni to mají v něčem náročnější, protože nevlastní děti s nimi žijí každý den a jen občas si na víkend odskočí k vlastnímu tatínkovi. Myslíme i na Vás, tátové, a právě pro Vás jsme přeložili tento článek!

VÁNOCE V PATCHWORKOVÉ RODINĚ – VELKÁ VÝZVA

Období Vánoc bývá náročné téměř za každých okolností, pokud ale žijete v komponované rodině, počítejte rovnou s dvojnásobnou porcí stresujících faktorů. Více lidí, více naprosto odlišných představ, více navzájem se neshodujících plánů. A to vše najednou.

vanoce_v_patchwork_titulka

PROČ MĚ JEHO EX NESNÁŠÍ

A máme tady jedno velmi citlivé téma. Vztah mezi současnou a minulou partnerkou (mámou partnerových dětí). Emoce jsou u znamínka mínus, komunikace na bodu mrazu a k tomu ty nenávistné pohledy na společných akcích. Náš článek Vám pomůže lépe situaci porozumět a také se s ní vyrovnat.

proc_me_jeho_ex_nesnasi_titulka

 

 

JAK SE NECÍTIT JAKO OUTSIDER VE SVÉ VLASTNÍ RODINĚ

Domov by měl být místem, kde se cítíme bezpečně, kde se můžeme uvolnit, odpočinout si. Je to však dost těžké, když se cítíte ve svém domově jako cizinec, jako někdo navíc, koho ostatní ignorují, případně jako někdo, kdo se občas hodí na výpomoc, k tomu všemu bez ustání obklopeni vyčerpávající energií partnerových dětí…

Microsoft Word - Jak_se_necítit_jako_outsider_titulka

JAK SE NAUČIT MÍT RÁD/A SVÉ NEVLASTNÍ DĚTI

Biologická vazba mezi rodiči a dětmi umožňuje rodičům, aby své děti bezmezně milovali, ať jsou sebevíc nesnesitelné. Nevlastní rodiče ale tuto schopnost většinou nemají a pak mnohdy sami v sobě bojují s pocitem, že své nevlastní děti nemají rádi.

Jak_se_naučit_mít_rád_své_nevlastní_děti_titulka

DEN MATEK (VLASTNÍCH I/NEBO NEVLASTNÍCH?)

Je něco, co mají společné maminky vlastní i nevlastní – nikdo jiný si nedovede představit a skutečně ocenit, co všechno pro své rodiny každý den dělají. Každá máma si tedy jistě zaslouží prožít Den matek. Jak to ale udělat, aby se nikdo necítil zraněný či ukřivděný?

Den matek_titulka

PROČ JE PRO NEVLASTNÍ RODIČE TAK DŮLEŽITÉ, ABY VĚNOVALI DOSTATEK PÉČE SAMI SOBĚ

V novém článku se dočtete o tom, jak je důležité, abyste se coby třetí rodič nepřestali věnovat sami sobě. Jak na to?

Proč_je_pro_nevlastní_rodiče_tak_důležité_-_titulka
MÁMA VLASTNÍ A NEVLASTNÍ

Jedním z nejcitlivějších témat v komponovaných rodinách je právě vztah mezi současnou a bývalou partnerkou (partnerem). Často bývá téměř tabuizován. O tom, jaké obavy a pocity mohou mít původní partneři, píšeme v novém článku.

nevlastní matka

SYNDROM VYHOŘENÍ U NEVLASTNÍHO RODIČE

O syndromu vyhoření se dnes mluví často. Ale v souvislosti s nevlastním rodičovstvím o něm zatím nemluví nikdo. Může potkat i Vás? Jak se projevuje a co dělat, abychom se s ním nikdy nesetkali? To se dočtete v nově přeloženém článku.

třetí rodič

PROČ JE TĚŽŠÍ BÝT TŘETÍM RODIČEM NEŽ „OBYČEJNOU“ MÁMOU
O tom, co muži často čekají od nové partnerky a jak tyto představy nejdou dohromady s rolí nevlastního rodiče. Pro muže, jejichž partnerka je v roli třetího rodiče, a pro ženy, které potřebují slyšet, že v tom nejsou samy. Přeložili jsme pro Vás z angličtiny.

Proc je tezsi byt tretim rodicem_titulka

POHODOVÉ VÁNOCE V KOMPONOVANÉ RODINĚ

Přeložili jsme pro Vás text s tipy pro nevlastní rodiče, které řeší otázky spojené s Vánocemi. Co dělat, když má každý z nás jiné zvyky? Na co se soutředit? A co nechat plavat?

Nevlastni rodic Vánoce

 

DESET ZPŮSOBŮ, JAK PODPOŘIT SVOU ŽENU V ROLI NEVLASTNÍHO RODIČE

Spokojenost v nové rodině závisí na všech jejích členech. A partner má velký vliv na to, jak se nevlastní rodič v rodině cítí a jak je spokojený.

10 zpusobu, jak podporit_titulka (kopie)

 

TŘI VĚCI, KTERÉ MI POMÁHAJÍ

Tři základní věci, které autorce Třetího rodiče pomáhají zvládnout svou roli s nadhledem a lehkostí. Přečtěte si osobní zkušenosti a tipy pro nevlastní rodiče, které z nich plynou. Ověřeno praxí!

3 veci, ktere mi pomahaji_titulka_jpg