Místo rozšíření smečky přišla role vzdálené průvodkyně

Inspirace a řešení pro nevlastní rodiče > Nezařazené > Místo rozšíření smečky přišla role vzdálené průvodkyně

Místo rozšíření smečky přišla role vzdálené průvodkyně

Prvním hostem podcastu je Alena Wehle, průvodkyně vysoce citlivých lidí, která je už 3 roky třetím rodičem synovi svého partnera. S Alenou jsem mluvila o její cestě k otevřené a respektující komunikaci v rámci její komponované rodiny. Tady je malá ochutnávka toho, co jsem s Alenou v rozhovoru probírala:

Jaká jsi měla původně očekávání a v čem je to nakonec jinak?

Myslím, že jsem měla původně očekávání v té roli, že to bude víc mateřské, a že pod svoje křídla přijmu nějaké dítě, které bude v té mojí smečce víc zaintegrované. Že na něj budu mít třeba nějaký vliv, a že spolu budeme vytvářet nějaký hodně úzký vztah. Ve skutečnosti to není rodičovské, ale víc partnerské. Takže opravdu nemám vliv na to, kam on se bude dál směřovat. Takže já tam můžu být jenom nějakým vzdáleným průvodcem. Nebo nějakou hodnou tetou, ale ne náhradní mamkou, která je v tom úzkém kontaktu.

Jaké to pro tebe je, nemít žádný vliv na spoustu situací, co se týká bonusového syna?

Je to oblast velkého osobního rozvoje, zůstat ve svojí pozici, v tom svém poli a vzdát se třeba nějakých představ, protože často máme pocit, že by něco bylo pro někoho fajn, něco pro něj chceme i udělat…A já jsem poměrně akční v tom, že když něco vymyslím, tak to chci udělat…(…)A tady ty svoje touhy, jít a hnedka něco řešit, musím hodně tlumit, protože v tomhle případě to právě vůbec nefunguje. A já tam zasahovat nemůžu. Takže je to vždy takové poťukání si na rameno: klídek klídek, zůstaň tam kde jsi. Tu energii můžeš využít na něco jiného, ale tady to nepatří.

Celý rozhovor si můžete poslechnout na tomto odkazu:

https://tretirodicpodcast.alitu.com/episode/a9fcabe4-96bb-4522-a843-f647fe5af264

Nebo si podcast Třetí rodič ON AIR najděte na své podcastové platformě jako je Spotify, Apple Podcasts, PodBean…

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

lektorka, koučka a autorka knihy Třetí rodič

Více o autorce