NAŽIVO
 

Na rok 2021 chystáme semináře na témata, která vás zajímají. Určitě zopakujeme to, co jsme zažili v online formě: Emoce, odvaha a osobní spokojenost v komponované rodině

Termíny upřesníme až podle vývoje pandemické situace. Pokud chcete o nich být informováni, použijte tlačítko níže, nebo nám napište sem. 

Celý den nabytý inspirací, energií, informacemi a dovednostmi pro nevlastní rodiče. Úleva a ujištění, že v tom nejste sami.
3 workshopy, 3 odborníci, autorka knihy Třetí rodič, nové informace k tématu, otevřené diskuze a inspirace.

 

 • Muži, děti, emoce v komponované rodině
 • Odvaha k (nepříjemným) rozhovorům s parterem/partnerkou, či dětmi
 • Osobní spokojenost v roli třetího rodiče
 • Odpovědi na Vaše otázky: Jak říci bonusovému dítěti, že se mi něco nelíbí? Jak pracovat se svými negativními emocemi vůči dětem, či partnerovi? Co mám jako třetí rodič řešit a co už ne? Jak nastavit pravidla pro všechny?
Termín:
během roku 2021
Čas:
upřesníme
Místo:
Praha
 

PhDr. Martin Jára
psycholog, psychoterapeut a spoluzaklatel Ligy otevřených mužů

Iveta Clarke, PCC
akreditovaná koučka, supervizorka a třetí rodič

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)
zakladatelka platformy Třetí rodič a autorka stejnojmenné knihy

Chci vědět více

„Seminář Třetí rodič byl pro mě povzbuzující. Připadám si nakopnutá správným směrem. Nějaké věci nezměním, a to mi ulehčuje další náhlad na situaci. Děkuji za správný směr.“
Ivana
„Chtěla bych Ivetě Clarke poděkovat za nevšední, profesionální, a nadstandardně lidský přístup. Díky dialogu s ní jsem našla půdu pod nohama, odrazila se ode dna, a dospěla k důležitému rozhodnutí. Pomohla mi zpracovávat nové životní situace a zvládnout s nimi spojené pocity nejistoty a pochybnosti. Díky rozhovoru s ní se mi podařilo zaujmout nový postoj, nově nastalé situace řešit konstruktivně a s odvahou.“
Martina
„Setkání s třetími rodiči a Kamilou Šimůnkovou mi dalo nadhled na řadou problémů spojených s komponovanou rodinou. Důležité pro mě bylo i zjištění, že nemusím mít pocity viny a že nová rodina má i pozitiva.“
Jana

Muži, děti, emoce – Martin Jára

Rodina je emoční prostor. Tady zažíváme radost i smutek, tady se hněváme a strachujeme, tady se pořád a znova učíme, jak s emocemi zacházet. Učí se děti, učí se rodiče – táty nevyjímaje, vlastní i bonusové. City přece nejsou vyhrazeny jen ženám… Workshop se zaměřuje na způsob, jak muži prožívají a zvládají své city, a na důsledky, jaké to má pro jejich ženy a děti (vlastní i bonusové). Účastníci a účastnice získají mnoho užitečných informací, zážitky z drobných cvičení i zkušenosti z jiných rodin.

Odvaha k (nepříjemnému) rozhovoru – Iveta Clarke

Proč je obtížné začít náročný rozhovor o důležitých věcech s našimi nejbližími? Proč se všechno nakonec nějak divně zvrtne, i když vše myslíme dobře? Kde vzít dovednosti a odvahu konečně něco pojmenovat a pohnout s tím, co visí mezi námi, a o čem nemluvíme? A jak v tom nebýt jako slon v porcelánu?
Ve workshopu se podíváme do naší společné lidské hloubky, tam kde pramení náš stud a zároveň se ve zranitelnosti rodí naše odvaha. Workshop vychází ze závěrů 20ti letého výzkumu Dr. Brené Brown, která je popisuje v pěti svých vydaných bestsellerech a prezentuje po celém světě. K tomu přidáme zajímavé tipy, jak přetavit zranitelnost v odvahu promluvit si o těžkých věcech s laskavostí a upřímností, aniž bychom zraňovali svoje blízké.

Nejsem v tom sám/sama – Kamila Šimůnková (Petrovská)

Během tohoto workshopu se podělím o svůj osobní příběh a nabídnu Vám povídání nad hlavními tématy, která trápí třetí rodiče – oslovení, pozice v rodině, vztahy s dětmi a komunikace s partnery (současnými i bývalými). V bezpečném prostoru budeme mít v malé skupině čas pro sdílení situací z našich rodin a formulování otázek, na které si odnesete konkrétní a praktické odpovědi.


 

 • registrace a ranní káva (každý u sebe doma:)
 • 1. kolo workshopů
 • pauza na oběd
 • 2. kolo workshopů
 • přestávka
 • 3. kolo workshopů
 • závěrečná diskuze lektorů nad vašimi otázkami
 

Alžběta Juppe
alzbeta@tretirodic.cz
732 231 322
(dotazy k přihlašování a organizaci)

Kamila Šimůnková
kamila@tretirodic.cz
737 109 866
(dotazy k obsahu a programu)
www.facebook/tretirodic.cz