Tento seznam témat, se kterými se potýká většina třetích rodičů, průběžně obohacujeme a aktualizujeme. Chybí-li tu právě Vaše téma, napište nám ho dolů do komentáře. Děkujeme!

  • Jak mě má dítě nazývat? Co pro něj jsem? Jak mě oslovovat? Teta? Macecha? Přítelkyně táty? Anička?…
  • Negativní postoj bývalé partnerky/partnera (k novému partnerovi, k celé situaci a přenos tohoto postoje na děti)
  • Příchody dítěte do našeho domova – těžkosti spojené s adaptací, změna situace pro všechny strany, jiné zvyky a hodnoty, které se přináší z domova, chybějící přechodový rituál…
  • Vnitřní zábrany objevit se před nevlastními dětmi částečně svlečený, či zcela nahý (což je sice v pořádku, zároveň to u někoho brání přirozenému chování a tím způsobje stres).
  • Balancování na hranici fyzického kontaktu – Mohu ho obejmout? Dát mu pusu? Pohadit? A co když to samo díte ode mě vyžaduje? A na druhou stranu, mohu mu dát na zadek, když je toho moc?

One thought on “Co řeší třetí rodiče?

  1. Postavení třetího rodiče v partnerově rodině. (Kdo tvoří novou rodinu a jaká je mezi jejími členy hierarchie? Vztahy s širší rodinou – prarodiče dětí, tchánové partnera/partnerky atd. – nakolik je třetí rodič součástí partnerovy rodiny a nakolik je z ní vyloučen, protože role snachy, matky vnoučat, švagrové atd. je už obsazená?)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *