Kniha, která mění životy třetích rodičů

Inspirace a řešení pro nevlastní rodiče > Dary pro nevlastní rodiče > Kniha, která mění životy třetích rodičů

Kniha, která mění životy třetích rodičů

Střípky z deníku autorky knihy Třetí rodič

Jaro 2013: Zamilovala jsem. Konečně je to ten pravý!!! Ale má děti! Tak nic, toho nechci…

Léto 2013: Už se to nedá zastavit. Stěhujeme se k sobě. No co, dvě děti přeci zvládnu. Mám deset let praxe s dětma na základkách, tak to bude v pohodě.

Podzim 2013: Sakra, chci být dobrou macechou! Ale jak se to dělá? Na netu žádné info a v rodinné poradně mi řekli, že mám partnera raději rychle opusit. Co teď?

Zima 2014: Pohoda. Děti jsou fajn a hodné. Muž je úžasný. Život je krásný!

Jaro 2014: Pomoooc! S dětma je to chvílema úplně pekelný! Nevím, co dělat! Vztekají se, brečí, křičí, perou se, nadávají, nechtějí tu s námi být. Já se na to dívám, ale nemohu s tím nic dělat! To je strašný pocit! Chci z toho ven!

Léto 2014: Jdu po Staromáku s mojí kamarádkou socioložkou a vyprávím jí o tom, že někdy je to v rodině s nevlastními dětmi dost náročné a komplikované. A najednou mě to napadá: JEDNOU O TOM NAPÍŠU KNIHU! Obě se tomu zasmějeme.

Leden 2015: Mám schůzku s kamarádkou Janou. Situaci zná, taky to žije. Mluvíme o tom, jak je hloupý, že všechny slova k této rodině jsou negativní: macecha, nevlastní, sešívaná apod. A pak cestou na vlak mě to napadne: TŘETÍ RODIČ. Neutrální, výstižné a jak se postupně ukáže nevlastními rodiči s radostí přijímané.

Květen 2015: S nápadem na knihu a podporu pro nevlastní rodiče vyhrávám soutěž Social Impact Award. Hurááá! Někomu přijde můj nápad zajímavý! Jdeme tedy do toho!

Léto 2015: Spouštím web, pořádám první semináře, hledám informace, kde se dá, překládám články, poptávám první spolupracovníky, točím videa s příběhy a v hlavě si dávám dohromady první věty mé budoucí knihy.

Jaro 2016: Narodila se mi dcera. Třetí rodič se stává prvním rodičem. Naše komponovaná rodina se kolem ní propojuje. Jsem vděčná.

Jaro 2017: Mé dceři byl rok a já se definitivně rozhodla. Letos v létě knihu napíšu.

Léto 2017: Řevnice, Dobřichovice, Mníšek pod Brdy, Pec pod Sněžkou, Vranov nad Dyjí. Tady všude sedávám po kavárnách a píšu, píšu, píšu. Tvořím, zatímco za okny je 30 stupňů ve stínu a můj muž přebírá dočasně roli otce na mateřské.

Podzim 2017: Rukopis je hotov a první čtenáři dávají zvednuté palce. No jo, ale kde vzít finance na vydání tištěné podoby?

Listopad 2017: Spouštíme kampaň na Hithitu

Prosinec 2017: Uvědomuji si, že kampaň na knihu Třetí rodič bude úspěšná jedině, když se do ní zapojí hodně lidí. Když dáme konečně my, třetí rodiče, o sobě vědět. Když ukážeme světu vědět, že jsme v rodině důležití!

PŘIDEJTE SE K NÁM A VĚNUJTE SAMI SOBĚ VÍCE ŽIVOTNÍ POHODY A SPOKOJENOSTI!

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

lektorka, koučka a autorka knihy Třetí rodič

Více o autorce