Třetí rodič LIVE 2020

Třetí rodič LIVE 2020

Projekt Třetí rodič mě učí mnoha věcem a jednou z nich je, že „každá věc má svůj čas a místo“. Například to, že chci dělat celodenní semináře pro nevlastní rodiče jsem věděla už v roce 2015. A také jsem v tom roce začala krátkými několikahodinovými workshopy. Tenkrát to byla hodně průkopnická akce. Nikdo, ani já, přesně nevěděl, jaká témata zařadit, kdo by je měl školit a jestli to má být spíše terapeutická či lektorská práce. Bylo to v době, kdy nebyla literatura, ani odborníci k tématu. Nebyla dokonce ani slova. Termín třetí rodič a komponovaná rodina byly ještě stále více v mé hlavě, než ve veřejném prostoru.

Po vydání knihy začaly chodit dotazy poptávající právě semináře a workshopy pro třetí rodiče. Ale já v té době měla dvouleté dítě a spoustu jiných priorit. Jedna moje část chtěla semináře hned realizovat, jiná se bála, že mě někdo předběhne a jedna zůstávala klidná, že ještě není ten správný čas. Tenhle můj vnitřní hlas nakonec zvítězil a já jsem za něj moc ráda.

Učím se, že každá aktivita v projektu Třetí rodič má svůj čas a letos nazrál čas právě na první celodenní setkání třetích rodičů s worskhopy a odborníky. Je tady Třetí rodič NAŽIVO 2020.

Kamila Šimůnková Petrovská

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská

lektorka, koučka a autorka knihy Třetí rodič

Více o autorce